Mujlekarnik.cz > Volně prodejné léky > Nervový systém > Léky na migrénu a bolest hlavy > Anopyrin 400mg tbl.nob.10

Anopyrin 400mg tbl.nob.10

ANOPYRIN

Anopyrin 400mg tbl.nob.10

Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové ve formě pufrovaných tablet tlumí bolest a snižuje horečku, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky. Čtěte pozorně příbalový leták.
Kód: 87680
skladem 3 ks - IHNED K ODBĚRU
Cena:
95 Kč
Doprava ZDARMA
při nákupu
nad 1500 Kč
680
odběrných
míst
Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové ve formě pufrovaných tablet tlumí bolest a snižuje horečku, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky. Čtěte pozorně příbalový leták. Výrobce: ZENTIVA A.S., HLOHOVEC

Příbalový leták

Příloha č. 1 k rozhodnutí o změně registrace sp.zn.sukls 
 Příbalová informace: informace pro pacienta  Anopyrin 400 mg 
acidum acetylsalicylicum 
tablety Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce 
ZENTIVA a. s., Hlohovec , Slovenská republika 
 
Složení 
Léčivá látka: 
Acidum acetylsalicylicum 400 mg v 1 tabletě 
Pomocné látky: 
kukuřičný škrob, celulosový prášek, mikrokrystalická celulosa, mastek, glycin. 
 
Indikační skupina 
analgetikum, antipyretikum 
 
Charakteristika 
Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové ve formě pufrovaných tablet účinně tlumí bolesti a 
efektivně snižuje teplotu, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky. 
Použití tzv. pufrovaných tablet mírní výskyt nežádoucích účinků na zažívací ústrojí. 
 
Indikace 
Přípravek se užívá při horečce a bolesti zejména při akutních chřipkových onemocněních. Dále 
při bolestech hlavy, kloubů, zubů, nervů a bolestech páteře různého původu. 
Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství od 16 let. 
 
Kontraindikace 
Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na salicyláty nebo na některou pomocnou 
látku, při chorobné krvácivosti, při chirurgických zákrocích spojených s větším krvácením, při 
vředové nemoci, při průduškovém astmatu, ve věku do 16 let při současně probíhajícím 
horečnatém onemocnění. 
Kojící matky mohou přípravek užívat jen na doporučení lékaře. 
Přípravek nesmí být podáván ve třetím trimestru těhotenství, neboť by mohl způsobit vážné 
poškození plodu, mohl by vést k prodloužení či opoždění porodu a prodloužení krvácení. 
 
V průběhu prvního a druhého trimestru těhotenství nesmí být přípravek podáván, pokud to není 
zcela nezbytné. Pokud je však ze závažných důvodů přípravek podán ženám, které chtějí 
otěhotnět nebo jsou v prvním a druhém trimestru těhotenství, pak musí být podávaná dávka co 
nejnižší a doba léčby co nejkratší. 
 
Nežádoucí účinky 
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se objevit poruchy zažívacího ústrojí (žaludeční 
nevolnost, zvracení, krvácení). Při dlouhodobém užívání se může vyskytnout zvýšená krvácivost, 
poruchy krvetvorby, poškození funkce jater a ledvin. U přecitlivělých osob může vyvolávat různé 
alergické projevy (astmatický záchvat, kožní vyrážky). U dětí s virovým onemocněním existuje 
možnost vzniku tzv. Reyova syndromu (poruchy vědomí, křeče, vysoké teploty).  Strana 1 (celkem 3) 
V případě výskytu nežádoucích  účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání 
přípravku  poraďte s lékařem. 
 
Interakce 
Účinky přípravku Anopyrin 400 a  jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně 
ovlivňovat. 
Kyselina acetylsalicylová zesiluje účinek látek snižujících srážlivost krve, zvyšuje riziko krvácení 
z trávicího ústrojí při současné hormonální léčbě, zvyšuje účinek a nežádoucí účinky léků 
používaných pro léčbu revmatických onemocnění. Dále zesiluje účinek léků používaných při 
léčbě cukrovky a zesiluje nežádoucí účinky metotrexátu a sulfonamidů. Kyselina acetylsalicylová 
snižuje účinek léků působících na močové ústrojí. 
 
Dávkování
 
Nedoporučí-li lékař jinak, obvyklé dávkování u dospělých a mladistvých od 16 let je 1 - 2 tablety 
každých 4 - 8 hodin. Maximální denní dávka 8 tablet se nesmí překročit. Minimální odstup mezi 
jednotlivými dávkami je 4 hodiny. 
Přípravek nepodávejte dětem a mladistvým do 16 let. Děti a mladiství smí užívat kyselinu 
acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. 
Dávkování vždy určí lékař. 
 
Způsob podávání 
Tablety užijte celé nebo nejlépe  rozpadlé v malém množství vody, ke konci jídla nebo po něm a 
zapijte vhodnou tekutinou, nejlépe zásaditou minerálkou. 
 
Upozornění 
O vhodnosti současného užívání přípravku Anopyrin s jinými léky proti bolesti nebo horečce se 
poraďte s lékařem. Bez lékařského doporučení užívejte přípravek nejdéle po dobu 7 dní. 
Neustoupí-li bolesti do 7 dnů nebo do 3 dnů teploty neklesnou, případně se během léčby příznaky 
zhorší, vyhledejte lékaře. Během léčby přípravkem Anopyrin nepijte alkoholické nápoje. 
Děti mohou užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. Dávkování vždy 
určí lékař. 
U dětí a mladistvých do 16 let s virovým onemocněním (např. chřipka nebo chřipce podobné 
infekce horních dýchacích cest, plané neštovice) existuje v souvislosti s užíváním kyseliny 
acetylsalicylové vyšší riziko rozvoje Reyova syndromu. Reyův syndrom je život ohrožující stav, 
který bez včasné diagnózy a léčby končí smrtí. Příznaky se mohou objevit bud' během nemoci 
nebo (nejčastěji) až ve stádiu rekonvalescence, tj. po odeznění akutních příznaků onemocnění. 
Může se jednat o: vytrvalé zvracení, průjem, poruchy dýchání (nepravidelné, zrychlené), ztráta 
energie, únava, ospalost, netečnost, ztrnulost, pohled "do prázdna", nebo naopak podrážděné a 
agresivní chování, vzrušenost, zmatenost, křeče, delirium. Pokud se u dítěte nebo mladistvého 
vyskytne kterýkoliv z uvedených příznaků, je třeba neprodleně vyhledat lékaře. 
Přípravek patří do skupiny léků (nesteroidních antirevmatik), které mohou  poškodit plodnost u 
žen. Po přerušení užívání dojde k úpravě. 
 
Předávkování se projevuje poruchami dýchání, rozvratem vnitřního prostředí a poruchami 
vědomí. Při objevení se těchto příznaků rychle vyhledejte lékaře. Při náhodném požití přípravku 
dítětem také vyhledejte lékaře. 
 
Uchovávání 
Uchovávejte  při teplotě 15 až 25 °C v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem 
a vlhkostí. 
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.  Strana 2 (celkem 3) 
 
Varování 
Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. 
 
Velikost balení 
1 x 10 tablet 
10 x 10 tablet 
 
Datum poslední revize textu 

6.2.2013  Strana 3 (celkem 3) 

Zeptejte se lékárníka


10
rozhodujících
důvodů
proč nakoupit u nás
  1. jsme opravdová lékárna
  2. máme nejnižší ceny vybraných produktů
  3. dopravu nabízíme již od 65 Kč nebo zdarma
  4. zajistíme rychlé doručení Vašeho zboží
  5. přidáme dárek do objednávky
  6. máme tisíce položek skladem
  7. nabízíme možnost osobního odběru zdarma
  8. poradíme - lékárník na telefonu
  9. zdarma provozujeme internetovou poradnu online
  10. máme 99% spokojených zákazníků

Alternativy produktu ANOPYRIN

COLDREX MAXGRIP LESNÍ OVOCE
Coldrex MAXGrip Lesní ovoce 1000/10/70mg scc.10 II
Lék ve formě horkého nápoje proti chřipce a nachlazení. Snižuje horečku, tlumí bolesti hlavy, k
183 Kč
skladem 36 ks
ACYLCOFFIN
Acylcoffin por.tbl.nob.10
Acylcoffin se užívá při bolestech hlavy, pohybového ústrojí, zubů, nervů a při bolestech spojen
82 Kč
skladem 6 ks
COLDREX
Coldrex 500mg/25mg/5mg/20mg/30mg tbl.nob.24
Lék ve formě tablet proti chřipce a nachlazení. Snižuje horečku, tlumí bolesti, uvolňuje ucpaný
199 Kč
skladem 5 ks
CETALGEN
Cetalgen 500mg/200mg tbl.flm.20 II
Krátkodobá léčba středně silné bolesti jako je bolest hlavy, zad, zubů, menstruační bolest, rev
177 Kč
skladem 4 ks

Nedávno prohlížené produkty

AMBROBENE
Ambrobene 75mg cps.pro.20
Ambrobene se užívá při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest spojených s obtížným
138 Kč
skladem 10 ks
Psyllium Dr. Popova PROBIO cps.120
Dr.Popov Psyllium PROBIO cps.120
Kombinace vlákniny psyllium a probiotických bakterií. Psyllium Dr. Popova podporuje správný met
271 Kč
skladem 1 ks
Rychloobvaz COSMOS Water-Resist.strips 20ks/2vel.
COSMOS náplasti Universální 2vel. 20ks
Náplast odolná vodě v praktických velikostech. Prodyšná a nedráždí pokožku. Ve velikostech: 19x
58 Kč
skladem 7 ks
1+1 zdarma
AVENE S Spray 50+ 200ml-opalovací sprej SPF 50+
AVENE Sun Sprej SPF50+ 200ml
Sprej s velmi vysokým ochranným faktorem 50+ pro citlivou pokožku. Vysoce voděodolný, bez parab
716 Kč
skladem 1 ks
Rezervace eReceptu online

Přihlaste se k odběru newsletterů, a buďte mezi prvními, kdo se dozví
o všech novinkách a slevách.

Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Více v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

 
 
 

Děkujeme!

Váš zájem o naše novinky
nás těší!